לחיות נכון בעזרת תזונה מאוזנת נכונה ובריאה

תזונה נכונה עושה את האדם

בעולם המודרני הלחוץ והעמוס שלנו, אנו נוטים לפעמים שלא לייחס חשיבות רבה ונכונה למזון שאותו אנו אוכלים - העיקר שיהיה טעים ומשביע. מצב הגורם לנו להכניס לגוף מזונות שונים אשר עלולים להזיק לנו בטווח הארוך. תזונה לקויה ושגויה תגרום לנו לעייפות וחוסר אנרגיה בתפקוד היומי, סחרחורות, ובמקרים קיצוניים אף מחלות שונות. לכן, הצעד הראשוני שלנו ב-TevaHerbal הינו לספק לגוף שלכם את כל הערכים התזונתיים אשר הוא צריך:

 • מאקרונוטריאנטים (אבות המזון): פחמימות, חלבונים איכותיים ושומנים.
 • מיקרונוטריאנטים: ויטמינים ומינרלים.

המזון הוא אבן הבניין של הגוף אשר בעזרתו נבנים תאים, מחזקים רקמות, משמרים את הגוף ודואגים לפעילות התקינה שלו, וכאמור תזונה נכונה ומפוקחת תמנע מחלות רבות כגון: מחלות לב וכלי דם, סכרת, מחלות עצם, מחלות אוטואימוניות, סרטן, בעיות במערכת העיכול ועוד. לתזונה ישנה גם השפעה חשובה על מערכת הנשימה ועל רגשות האדם, וחוסר איזון תזונתי לטווח הארוך יגרום ללא שום ספק לבעיות שונות.

מתי צריך להתחיל? תזונה נכונה מתחילה כבר מתקופת ההריון, כל מה שהאם מכניסה לגופה יעבור כמובן גם לעובר דרך הטבור. גם לאחר הלידה, חשוב כמובן לשמור שהתינוק יקבל מזון איכותי ומאוזן, אחרת קצב הגדילה שלו ישתנה ויכולות חלילה להתפתח מחלות שונות, כדוגמת עודף משקל וסכרת עוד בגיל צעיר מאוד. נכון להיום ישראל מדורגת בין המדינות המפותחות בעולם אך עם אחוז גבוה של ילדים בעלי עודף משקל, וראוי לציין שילד עם עודף משקל, מרבית הסיכויים שיהפוך לבוגר עם עודף משקל. 

עלינו ההורים האחריות הרבה לספק תזונה בריאה לעצמנו ולילדינו עוד מהגיל הצעיר ולקדם מהלך לאורח חיים בריא ומאוזן!

  

לא רק הכמות קובעת אלא גם האיכות

רוב האנשים נוטים להכניס לגופם יותר מזון ממה שהגוף שלהם צריך באמת. על מנת לדעת כמה מזון יש לצרוך, נדרש לבצע חישוב פשוט של בדיקת BMR (Basal Metabolic Rate) - כמות האנרגיה הדרושה לתפקוד תקין של הגוף. מדד ה-BMR משתנה מאדם לאדם ושונה כמובן מאישה לגבר.

מדד ה-BMR תלוי בארבעה דברים: משקל הגוף , מסת שריר, גיל ומין.

כיצד מחשבים את ה-BMR?

  ישנן מספר נוסחאות לחישוב מדד ה-BMR, ואף ניתן למצוא מחשבונים שונים פזורים ברשת - אך חלקם אינו נכון , ולכן אנחנו ב-TevaHerbal נחשב לכם במדוייק את מדד ה-BMR ללא טעויות, ולפיו נבנה לכם תוכנית תזונה איכותית ומותאמת אישית.

  את התוכנית נבנה ביחד ע"פ הקריטריונים הבאים:

  • אכילת מזון דל בשומן רווי - אגוזים, שקדים, אבוקדו וכו'.
  • אכילה של חלבונים איכותיים - מהחי (עוף, בשר, דגים ומוצרי חלב) ומהצומח (טופו, סייטן). 
  • אכילה של פחמימות מורכבות - דגנים מלאים, אורז מלא, שבולת שועל ולחם מלא.
  • אכילה של קטניות בשילוב דגנים (תוסף מעולה לצמחוניים ולטבעוניים) - אפונה, עדשים, חומוס, פול, סויה, מאש, לוביה וכו'- מקור מצוין לחלבונים מן הצומח ולפחמימות עשירות בסיבים תזונתיים, ויטמינים ומינרלים.
  • גיוון בצריכת הירקות והפירות - אכילת 5 צבעים מספקת לנו ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים. 
  • שתייה מספקת של נוזלים - כל אחד ואחת לפי הכמות הנדרשת.
  • פעילות גופנית יומיומית - פעילות אירובית ואנאירובית.

   מוכנים? בואו נתחיל את השינוי ביחד!

   צוות TevaHerbal